Apartamenty Zielona Góra, Zielona Góra

Atrakcje

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Moc atrakcji

w Zielonej Górze

Zwiedzanie

Zielona Góra stanowi doskonałą lokalizację dla sympatyków zabytków ponieważ zachowała się tu cała przedwojenna zabudowa miejska.

Stary Rynek I Ratusz

Centralnym punktem Zielonej Góry jest przepiękny Stary Rynek ze zjawiskowymi XIX-wiecznymi kamienicami. Już od XV wieku stanowił on główny plac handlowy miasta. Domy wokół rynku, w większości, pochodzą z XIX-XX w. Ratusz powstał w XV w. Obecną postać klasycystyczną otrzymał w wyniku przebudowy pod koniec XVIII w . Po północnej stronie ratusza, pod powierzchnią deptaka, warto zobaczyć warstwy osadnicze z XIV w. oraz relikty dawnych budynków ukryte pod efektowną szybą.

Konkatedra Św. Jadwigi

Najstarszym zabytkiem miasta jest Konkatedra Św. Jadwigi, której powstanie datuje się na XIV w. Znajdują się tu m.in.: neogotyckie ołtarze, późnogotyckie rzeźby - św. Jadwigi i Anny oraz szereg kamiennych płyt epitafijnych.

Wieża Łaziebna (Głodowa)

Jest pozostałością po systemie dawnych obwarowań miejskich. Ma 35m wysokości. Wieża swą nazwę zawdzięcza położonej w pobliżu łaźni miejskiej.

Fragmenty murów obronnych

Zachowany został fragment murów obronnych, które dawniej zamykały miasto. Miały wysokość ok. 6 m i powstały w XIV-XV w.

Filharmonia Zielonogórska 

Główny budynek powstał w 1909 r. W 1960 r. został zaadaptowany na potrzeby Zielonogórskiej Orkiestry Symfonicznej, która w 1974 r. otrzymała nazwę Filharmonia. 

Teatr Lubuski

Mieści się w budynku z 1931 r. zaprojektowanym przez berlińskiego architekta – Oskara Kaufmanna.

Muzeum Ziemi Lubuskiej

Muzeum mieści się w budynku z 1889 roku. Zbiory liczą ponad 17 tys sztuk. Zgromadzono je na wystawach, do których można zaliczyć m.in.: Muzeum Wina, które jest jedyną tego typu atrakcją w Polsce, Muzeum Dawnych Tortur, a także Muzeum Zielonej Góry.

Plac Bohaterów

Centralny punkt miasta zaprojektowany w latach 60. XIX w. Znajduje się na nim fontanna, przy której raz w roku odbywają się koncerty Filharmonii Zielonogórskiej.

Park Tysiąclecia

Przepiękny park pochodzący z lat 60. XX w., który powstał na miejscu zlikwidowanego cmentarza. Dawny charakter podkreślają dwie aleje – klonowa i lipowa. 

Park Winny i Palmiarnia

Palmiarnia powstała w 1961 r. W latach 2007 – 2008 obiekt został przebudowany. Do dyspozycji turystów oddane zostały 2 tarasy widokowe z pięknym widokiem na Zieloną Górę. Obecnie w Palmiarni mieści się restauracja pośród tropikalnej roślinności. W otoczeniu Palmiarni znajduje się odtworzona winnica.

Gastronomia

Zielona Góra w ostatnich latach przeszła kulinarną rewolucję i stała się zagłębiem klimatycznych restauracji, pubów i kawiarni. W centrum miasta znajdują się liczne miejsca oferujące przysmaki kuchni polskiej, włoskiej, hiszpańskiej czy międzynarodowej. Wśród nich znajdziemy lokale położone w urokliwych kamieniach z widokiem na Stary Rynek, miejsca bardzo nowoczesne i eleganckie z wyselekcjonowanym menu, a także te bardziej kameralne i przytulne.

Zakupy

Zakupową zielonogórską mekką stała się galeria Focus Mall, która zlokalizowana jest w centrum miasta pomiędzy Starym Rynkiem, a Palmiarnią. Bogata oferta centrum handlowego pozwala na pozyskanie wszelkich niezbędnych rzeczy zaczynając od odzieży, biżuterii, czy artykułów domowych, kończąc na zakupach spożywczych w markecie mieszczącym się na terenie galerii. Centrum oferuje również kompleks kinowy i salę zabaw dla dzieci.

Polecamy również wybrać się na zakupy na Stary Rynek, gdzie znajdują się Państwo liczne lokalne butiki, w których można zakupić kolekcje marek premium, a także oryginalne i rzadko dostępną odzież damską, męską i dziecięcą.

Dla dzieci

Ogród Botaniczny i Mini Zoo

Ogród Botaniczny i Mini Zoo to już kultowe miejsce rozrywki dla dzieci w Zielonej Górze. W samym ogrodzie można podziwiać kilkaset rodzajów roślinności, podzielonej na 5 działów tematycznych. Na terenie lokalizacji znajduje się również Bajkowa Zagroda, gdzie dzieci mogą wsiąść do karety Kopciuszka lub przez chwilę „zamieszkać” w piernikowej chacie oraz Mini Zoo, w którym zamieszkały m.in.: daniele, kozy i egzotyczne ptaki

Papugarnia Rio

Miejsce, w którym można podziwiać około 100 egzotycznych i przyjaznych dla ludzi papug. Pobyt jest nieograniczony czasowo, by móc spokojnie nacieszyć się atrakcjami. 

Dla najmłodszych przygotowana została strefa zabaw: gry i kolorowanki, a także bezpieczna strefa, gdzie istnieje możliwość oglądania papug przez szybę.

Park Wodny w Centrum Rekreacyjno- Sportowym

Park Wodny o powierzchni 5 200 m2, gdzie znajdują się takie atrakcje jak: balon wodny o średnicy 15 m, piłka wywołująca fale, tzw. „wave ball”, dzika rzeka, leżanki wodne, ścianka wspinaczkowa, różnego rodzaju masaże wodne, mostek, zjeżdżalnia - tzw. cebula, półotwarta zjeżdżalnia salamandra, podwójna zjeżdżalnia szerokotorowa, mały basen do nauki pływania, 8-torowy basen o długości 25 m.  Dodatkowo na terenie basenu rekreacyjnego znajduje się najdłuższa w Polsce zjeżdżalnia rurowa o długości 210 m, 90-metrowa zjeżdżalnia rurowa, cztery hydromasaże (w tym dwa z solanką) oraz brodzik dla małych dzieci ze zjeżdżalnią – zwierzątkiem. W pobliżu brodzika usytuowano pomieszczenie dla matki z dzieckiem.

Do części basenowej przylega strefa spa. Na piętrze, gdzie dostać się można schodami bezpośrednio z hali basenowej, znajduje się strefa wypoczynku z leżakami oraz „mokra” część gastronomiczna, do której przylega restauracja, dostępna ze wszystkich pozostałych stref Centrum. Na ternie ośrodka znaleźć również można siłownię/ klubfitness, squash, salę zabaw oraz sklep sportowy.

Sale Zabaw i Park Trampolin Skoko- Loko

W Zielonej Górze w niemalże każdej części miasta znajdują się sale zabaw dla dzieci z licznymi atrakcjami dla najmłodszych i starszych pociech Stanowi on formę aktywnej zabawę i atrakcji dla rodzin. Na miejscu można skorzystać z boiska do gry w zbijaka, z areny z przeszkodami, z toru przeszkód ninja; można również robić wsady do kosza lub skakać do basenu z gąbkami. 

Kino

Kompleks kinowy Cinema City oferujący 9 sal kinowych mieszczący się w galerii Focus Mall.

Park Krasnala

Znajdujący się około 25 kilometrów od Zielonej Góry Park Krasnala oferuje dzieciom place zabaw, mini zoo, krasnale- najpiękniejszą kolekcję unikatowych figur, z której słynie miasto, w którym Park jest położony. Dzieci mogą się również świetnie bawić w kinie 8d, na elektrycznych samochodach, łódkach dmuchańcach, a także automatach do zabaw.

Życie nocne

W Zielonej Górze znajdują się 2 kluby należące do sieci ogólnopolskich: Heaven i X-demon Club. Dodatkowo wielu miłośników nocnych szaleństw ceni sobie klub One Love. Na terenie starego Rynku znajdują się liczne puby i kluby, w tym klimatyczne miejsca inspirowane czasami PRL-u, w których zjeść można tradycyjne dania kuchni polskiej jak tatar, śledzik czy pierogi. 

Apartamenty Komfort i wysoki standard
Zobacz na mapie
Newsletter

Chcesz być na bieżąco ze specjalnymi ofertami oraz promocyjnymi pakietami pobytowymi? Zapisz się do naszego newslettera już dziś!

* Pola wymagane

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij